12 грудня 2018 року відбулося офіційне відкриття КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Богуславської районної ради. Центр створений з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у професійно-технічних навчальних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводу.

Станом на 01.01.2019 року в Богуславському районі 74 дитини з особливими освітніми потребами, з них 4 дошкільного віку та 70 шкільного віку, з них 20 дітей з особливими потребами навчаються на інклюзивному навчанні та 26 дитини з особливим освітніми потребами на індивідуальному навчанні.

Також 4 дитини з особливими освітніми потребами відвідують інклюзивні групи КУ КОР ДНЗ «Малятко» (Центр розвитку).

Всі діти з особливими освітніми потребами, що проживають в Богуславському районі, мають змогу пройти комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, за потребою, та отримувати кваліфіковану психолого-педагогічну допомогу в КУ «ІРЦ».

В січні 2018 року було підписано договір про співпрацю між КУ «ІРЦ» та Медвинською об’єднаною територіальною громадою.

В зв’язку тим, що на території Медвинської ОТГ не було створено інклюзивно-ресурсного центру, освітні та корекційні послуги дітям з особливими освітніми потребами, що проживають на території Медвинської ОТГ надає КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Богуславської районної ради Київської області.

КУ «ІРЦ» функціонує в таких приміщеннях:

  • кабінет директора та кімната для спільних засідань фахівців ІРЦ;
  • кімната для проведення групових та індивідуальних корекційно-розвиткових занять вчителя-логопеда;
  • кімната для проведення групових та індивідуальних психолого-педагогічних занять практичного психолога;
  • кімната для занять лікувальною фізкультурою;
  • кімната психолога (сенсорна кімната).

Корекційно-розвиткові заняття проводять вчителі-логопеди та практичний психолог.